Sposoby wykonania pieczątek

Sposoby wykonania pieczątek

Sposoby zrobienia pieczątek

Na rynku wymienić można 3 standardowe oraz najbardziej popularne metody robienia pieczątek. Każda z tych metod ma konkretne wady i zalety jednak warto je poznać zanim zdecyduje się na kupno pieczątki.

Pieczątki polimerowe

Jest to najstarszy rodzaj pieczątek, który jednak cieszy się ciągle sporą popularnością. Polimer zostaje utwardzony przy wykorzystaniu promieniowania UV. Dzięki temu może on przez spory czas zachować świetne właściwości. Trzeba pamiętać także, że jest on niedrogi w produkcji. Jeżeli chodzi o wady takiego robienia pieczątek to jest to bardzo długi czas wykonywania oraz fakt, że w przypadku czcionek poniżej 7 punktów mogą być nieczytelne.

Technologia fleszowa

Jest to młodsza oraz rzadziej spotykana technika robienia pieczątek. Pieczątki takie inaczej zwane są są bez tuszowymi. Zwykle pieczątki tego rodzaju wykonywane są w niewielkich punktach. Ich zaletą jest szybkie wykonywanie – nawet mniej więcej 10 minut, jednakże używać je można po około 2h od wykonania. Sporą wadą pieczątek tego typu jest ich dość duża awaryjność jak również niska jakość odbić. Dodatkowo przy takich pieczątkach należy stosować specjalne automaty.

Grawerowanie laserem

Jest to najnowocześniejsza a zarazem bardzo dobra metoda wykonywania pieczątek. Najważniejszą kwestią jest fakt, że wszystkim pozbawiona jest minusów pozostałych rozwiązań. Jeśli chodzi o czas zrobienia to jest to najczęściej tylko 2-5 minut. Płytki tekstowe są wykonane z odpowiedniej jakości gumy, cechują się olbrzymią trwałością a także są w 100% ekologiczne. Dzięki wysokiej rozdzielczości da się otrzymać czytelne pieczątki o wielkości czcionki nawet 4-5 punktów. Możliwe do realizacji są pieczątki wielokolorowe czy też ze zdjęciem.

Jak widać sposobów zrobienia pieczątek jest sporo oraz każdy odnajdzie taką dla siebie.

Czytaj dalej.

Leave a comment